Pondelok | 22.1.2018 15:07 | Meniny má Zora

Hádzaná

5. kolo 1. liga muži
Malacky : Považská Bystrica B 27:26 (14:13)

Malacky cez víkend privítali náročného súpera z Považskej Bystrice. Úvod zápasu patril hosťom, keď si vypracovali náskok 0:3. Domáci sa po úvodných minútach prebrali a dokázali skóre vyrovnať. Hra mala rýchly spád a vyrovnaný priebeh. Počas priebehu prvého polčasu sa obe družstvá striedali vo vedení. Malacky nakoniec dali 5 sekúnd pred koncom polčasu na 14:13. V druhom polčase mala hra od prvých minút opäť vyrovnaný priebeh. V 50. minúte musel pre tretí 2 min. trest odísť pod sprchy D. Stachovič. Malacky však túto oslabovku dokázali zvládnuť. 2 min pred koncom stretnutia za stavu 25:25 prišli chvíle R. Spuchláka, keď so 7metrového hodu zvyšoval na 26:25 a 15 sekúnd pred koncom na konečných 27:26. Po tomto výsledku a bojovnom výkone sa Malacky tešili z ďalších bodov. Na 6. kolo pocestujú Malacky 15.10. (sobota) o 18:00 do Modry, ktorá zatiaľ ešte nezaváhala.

Zostava: M. Kuklovský, R. Piaček – brankári, T. Stachovič ml. 2, M. Hlaváč, R. Baláž, T. Baláž, P. Bizek, L. Zelenský 3, S. Cabadaj 4, I. Oslej 2, R. Spuchlák 4, T. Stachovič st. 2, D. Stachovič 9, M. Sedláček 1
Tréner : M. Mikulčák