Wednesday | 17.1.2018 23:04 | Nameday: Nataša
Devínska Nová Ves

Devínska Nová Ves sa pýši mimoriadnou históriou až do obdobia neolitického osídlenia. Vývojové obdobia ľudstva i doba predhistorická zanechali svoje stopy na prírodnom a kultúrnom dedičstve obyvateľstva. Pôvodné osídlenie z obdobia neolitu, mladšej a staršej doby bronzovej ako i fakt, že obcou viedla historická Jantárová cesta, ovplyvnili vývoj na tomto území. Mladšia doba železná je spätá s menom prvých obyvateľov strednej Európy – s Keltmi. Okrem dostatku hmotných nálezov po účinkovaní našich predkov, sú zdrojom informácií i písomné pramene staršej literatúry. Pôvodný názov obce bol iba Nová Ves. Prvá písomná správa o Devínskej Novej Vsi je až z 10. októbra 1451.

<.

Filatelistic presentation
Do malackého kaštieľa mieri ďalšia dotácia, vďaka ktorej môže mesto pokračovať v rekonštrukcii strechy. Ministerstvo kultúry SR poskytlo 30 tisíc eur účelovo viazaných na obnovu strechy a komínov. Primátor mesta Juraj Říha: „Ďakujeme ministerstvu, že znovu poskytlo príspevok na pokračovanie rekonštrukcie našej národnej kultúrnej pamiatky. Dve krídla kaštieľa dostali novú strechu s komínmi už vlani. Mesto ide ďalej: v súčasnosti je vyhlásené verejné obstarávanie na rekonštrukciu strechy na zvyšných dvoch krídlach. Jej financovanie bude čiastočne kryté aj zo spomínanej dotácie od ministerstva kultúry.“
The exposition of young artists
Malacky ponúkajú jedinečné priestory na vystavovanie umeleckých diel. Využite príležitosť a vystavte svoje umenie v zaujímavom prostredí bývalého šľachtického sídla a Zámockého parku. Ste umelec? Profesionálny, amatérsky, skúsený či začínajúci? Vystavte svoje diela v bývalej Pálfiovskej rezidencii! Malacký kaštieľ už hostil fotografov, maliarov i zberateľov. Pridajte sa k nim a predstavte svoje diela Malackám a ich návštevníkom. V prípadu záujmu alebo otázok kontaktujte Mestské centrum kultúry Malacky na tel. č. 034/ 772 10 55. Pálfiovský rodový kaštieľ patrí od roku 2007 mestu Malacky, ktoré ho postupne rekonštruuje. Ako prvé boli dané do užívania práve výstavné priestory. Mesto prostredníctvom nich podporuje mladých, začínajúcich umelcov z regiónu, ktorí dostali možnosť predstaviť svoje dielka a získať cenné skúsenosti. V kaštieli však už vystavovali aj umelci s veľkým U, a to nielen z Malaciek, ktorí ocenili najmä jedinečnú atmosféru kaštieľa. Povedzte o možnosti vystavovať v Malackom kaštieli umelcom vo vašom okolí. Všetci sú srdečne pozvaní predstaviť svoje diela v priestoroch tejto kultúrnej pamiatky.

Project PALTOUR

The PALTOUR project has been implemented within the Programme of Transboundary Cooperation between the Slovak Republic and Austria for the period from 2007 to 2013 and co-financed from the ERDF. The project partners - the city of Malacky and the city of Marchegg share the history of the house of Pálffy - a fact proved by the mansions in the Pálffy style in both the cities. The purpose of the project is to connect the Lower Záhorie and the Lower Austria by means of the so-called Pálffy tourism.

Schloss Hof

The grounds of Hof Palace extend over more than 50 hectares of land in eastern Lower Austria. The magnificent ensemble with its lordly palace, beautiful Terraced Garden and idyllic Manor Farm was laid out in the late 1720s as an impressive country home and hunting lodge for Prince Eugene of Savoy. The architect, Johann Lucas von Hildebrandt, was able to draw on practically unlimited resources. His employer, after all, was not only one of the most successful generals but also one of the wealthiest men of his time.

Project Partners

Malacky
Cadastral territory of Malacky is situated towards the centre of Záhorská nížina.

Marchegg
Marchegg is located in Austria near the Bratislava district Devinska Nova Ves.

Bratislava Self-Governing Region
The Bratislava Self-Governing Region is situated in the west- southwest part of Slovakia.

Similar sites

www.travelatlas.sk
The country is geographically characterized primarily artery Moravia.


www.prezahorie.com
In cooperation with the Austrian partner Euregio - Weinviertel Management are preparing a joint Austrian-Slovakia project.

www.sk-at.eu
The cross-border cooperation programme Slovakia - Austria 2007-2013.

Information Offices

TIK Devínska Nová Ves
P.O.BOX 33, Istrijská 49
841 07 Bratislava
Slovak Republic

TIK Malacky
Bernolákova 1/A
901 01 Malacky
Slovak Republic

City Culture and Information Center
Agátová 16
900 31 Stupava
Slovak Republic
The most general
Sports (111229x)
Attractions (71094x)
Discussion
Rebuilding the railway station
Disorientation street names