Mittwoch | 17.1.2018 15:54 | Namenstag: Nataša

Malačan zariadil víťazstvo Slovenska

V nedeľu 17. júla sa v košickej Steel Aréne odohral volejbalový zápas medzi Slovenskom a Španielskom, ktorý bol vrcholom turnaja Final Four Európskej ligy 2011 vo volejbale mužov. Necelých 4000 divákov sledovalo zápas, v ktorom naši reprezentanti prehrávali 1:2 na sety. Od koncovky tretieho setu nastúpil v zostave Slovákov s číslom 25 Peter Michalovič, 21-ročný odchovanec Strojára Malacky a v súčasnosti hráč českej extraligovej Ostravy. Dostal dôveru talianskeho trénera Zaniniho aj nahrávača Masného, ktorý mu posielal lopty. Michalovič začal premieňať lopty na body a privodil zvrat v stretnutí. Slováci tak postúpili do kvalifikácie do Svetovej ligy. Do zápasu zasiahol na pár lôpt aj ďalší bývalý hráč strojára Juraj Zaťko.

Volejbalistky v Trabzone

Na Európskom mládežníckom olympijskom festivale (EYOF) v tureckom Trabzone sa 26.7. 2011 predviedli slovenské volejbalistky v dobrej forme proti Belgičankám. V slovenskej zostave figurujú aj dve záhorácke hráčky Miroslava Reháková a Nikola Pišteláková, ktoré zaznamenali zhodne po desať bodov a prispeli v konečnom súčte k víťazstvu 3:0 nad tímom súpera.  Trénerka Eva Koseková: "Naše chyby vyplývali aj z toho, že sme hráčky nútili do agresívnejšej hry. Priaznivý vývoj zápasu nám však napokon umožnil dať šancu prakticky všetkým hráčkam." Žiaľ ostatné zápasy sa už nevyvíjali tak priaznivo. Naše volejbalistky prehrali s Poľskom, Tureckom aj so Slovinskom a v zápase o siedme miesto podľahli Grécku 1:3. Zostalo im tak posledné ôsme miesto. Volejbalistky čaká najbližšie sústredenie v Nitre, kde by mali pracovať na vylepšení hry pred svetovým šampionátom.

Malačania v Dřevěnici triumfovali
Volejbalisti Strojára sa ako každý rok na začiatku letnej prípravy zúčastnili najväčšieho českého antukového turnaja, na ktorom tento rok štartovalo 52 družstiev. V posledných ročníkoch mali Malačania smolu na vyžrebovanie a vypadávali s neskoršími víťazmi v prvých kolách. Teraz však prešli maratónom siedmych zápasov bez zaváhania a  vo finálovom zápase, ktorý sa hral pri umelom osvetlení pred asi 300 divákmi, porazili obhajcu minuloročného víťazstva v dramatickom tajbrejku.
V drese Strojára sa predstavil aj Dalibor Baran, ktorý sa vracia do Malaciek po troch sezónach pôsobenia v extraligovom STU.

Výsledky:
Semifinálová skupina: Malacky – Rakovník 25:20
Malacky – Dřevěnice 25:22
Malacky – Sklenařice 25:23
Finále: Strojár Malacky – Dvůr Králové 2:1 (23,-20,13)

Zostava: Šamulka, Matušek, V.Kuračka, Petrovič, Baran, Rehák, libero Rusňák (Lipták)
-duš-

Zugriffe gesamt
Sport (111224x)
Sehenswertes (71091x)
Diskussion
Umbau des Bahnhofs
Desorientierung Straßennamen