Samstag | 20.1.2018 04:31 | Namenstag: Dalibor

Cyklomost

Nový cyklomost

Poslanci Bratislavského samosprávneho kraja schválili pripravovanú partnerskú dohodu o výstavbe cyklomosta cez rieku Morava v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Rakúska a Slovenskej republiky /2007-2013/. Cyklomost má spájať rakúsky Schlosshof a Devínsku Novú Ves lávkou, ktorá bude spojnicou medzinárodných cyklotrás. Most bude určený chodcom, cyklistom a záchrannej službe. Začiatok výstavby sa plánuje na rok 2011.

Uchádzači o cyklomost

Na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja sa 27.6. 2011 otvárali obálky so súťažnými návrhmi na výstavbu cyklomostu z Devínskej Novej Vsi do Schlosshofu. Komisia zložená z piatich zástupcov rakúskej strany, piatich zástupcov Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), jedného zástupcu Hlavného mesta SR Bratislavy, zástupcu Devínskej Novej Vsi a dvoch nehodnotiacich členov komisie, prijala 7 ponúk od slovenských i zahraničných stavebných firiem.

"Verím, že plánovaný začiatok výstavby na jeseň tohto roka sa nám podarí dodržať," uviedol Bratislavský župan Pavol Frešo. Hodnotiaca komisia pošle všetkým uchádzačom zápisnicu z otvárania obálok do piatich dní. Cyklomost bude široký štyri metre. Z celkovej dĺžky lávky 955 metrov tvorí oceľová mostná konštrukcia 525 metrov. Cyklisti pri jazde mostom prekonajú výškový rozdiel 7 metrov.

 

Zugriffe heute
Aktuelle Veranstaltungen (3x)
Malacky (2x)
Zugriffe gesamt
Sport (111248x)
Sehenswertes (71109x)
Diskussion
Umbau des Bahnhofs
Desorientierung Straßennamen